Pyszne jedzenie – świeża rybka rekompensuje wszystko

Sceptyczni są w stanie powiedzieć, że świeżą rybę szybciej zje się na Mazurach, aniżeli nad polskim morzem w sezonie. Być może w niektórych nadmorskich miejscowościach stosuje się praktyki mrożonych ryb, jednak my nie spotkaliśmy się nigdy z taką praktyką. Zawsze, kiedy wybieramy wakacje nad morzem, trafiamy w miejsca, gdzie o pyszną świeżą rybkę nietrudno. Tak naprawdę wystarczy poszukać odpowiedniego miejsca.

Nie da się ukryć, że w większych miejscowościach królują bary szybkiej obsługi, gdzie próżno szukać świeżych produktów, jednak jeśli ktoś chce, zawsze znajdzie miejsce, gdzie można dobrze i dużo zjeść. Jednak nie to powinno być najważniejsze w wyprawie nad polskie morze.

 

Piękne wschody i zachody słońca

Nie da się ukryć, że choć większość osób przyjeżdża nad morze, żeby leżeć plackiem na plaży i ewentualnie zjeść wspomnianą wyżej świeżą rybkę, najbardziej wyczekiwanym momentem przez wszystkich są wschody i zachody słońca. Choć te pierwsze ogląda się rzadziej, bo nie ukrywajmy – są o bardzo wczesnej porze, to jeśli się już na nie trafi, uderza w człowieka pusta plaża i delikatna bryza, która otula twarz i ciało. Uroku całej sytuacji dodaje spokojne morze, które po prostu szumi. Cała sceneria pozwala każdemu zatopić się w myślach i piasku, który przez noc stał się chłodny.

Nie podlega żadnej dyskusji, że spacery o wschodzie i zachodzie słońca pozwalają zapomnieć o wszelkich problemach codzienności, z którymi trzeba borykać się przed i po urlopie.

 

Dodaj komentarz